Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

invertorová elektrocentrála
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michaelis
Člen RC Fógli

Registrace: 31.1. 2007

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 7:43 pm    Předmět: Citovat

Jo chlapi, kdo tam mluvil o te elektrocentrale? Taky se o to zajimam a padl tam nejaky konkretni invertor, tak bych se na to rad jukl...

Jemo, Ty?
jemo
Člen RC Fógli

Registrace: 6.3. 2007

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 9:15 pm    Předmět: Citovat

Jo o centrále jsem mluvil já.

pokud chceš zařízení bez kompromisů, pak se podívej po agregátech Honda.

Já mám ale vyhlídlý Kipor:
http://www.kiporpower.cz/detail/10-elektrocentrala-kipor-ig2000

mají provozovnu tady v Brne u kovošrotu na kšírově.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 8:45 am    Předmět: Citovat

No to mi prave uz rikali o Honde, ale dat za to 40tis a 13 tis je dost rozdil, preto mne to zaujalo. Co jsem nasel na netu, tak ohlasy jsou dobre, zajimava varianta... Diky za tip. Overim si prikony domacich spotrebicu, co bych na to pripadne chtel jet a uvidim. Jasne, ze topeni a cerpadlo obehu je skoro nic, ale treba vrtacka, flexa nebo invertorova svarecka je nekdy potreba mimo dosah dratu a tam by to bylo zajimave. Overim.
jemo
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 8:57 am    Předmět: Citovat

Jště zvaž zda nutně potřebuješ invertorovou centrálu. Pokud tím chceš živit zařízení s elektronikou (PC, notebook, televize, regulace kole, atd.) tak ano, pokud ale počítáš napájení pouze "hloupých" zařízení typu vrtačka, flexa, kango, tak ti stačí obyč centrála za pár tisíc z bauxx.

No ale jsme opět OT v tomto tématu
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 9:08 am    Předmět: Citovat

Ne, v tom mam jasno. Invertor. jednak doma kotel s regulaci, druhak planuju cesty s karavanem, tedy spotrebice jako pc, kamera, fotak - nechci nabijenim neco odpalit a velikost + hmotnost..., plus garaz ted bez proudu a potrebuju tam kdeco opravit a udelat.

Ale nevim nevim, tu svarecku (invertor) to asi neutahne, odhadem bych z ni vytahl proud snad 60A, no na tenke trubky by to stacilo, ale nevim, jak ta technologie funguje, jestli se to nabudi nebo jestli se to ani nerozbene, pokud to nejak vyhodnoti blbe....
Michaelis
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2012 9:33 am    Předmět: Citovat

Tak jsem prozkoumal nejaka fora a vypada to, ze svareci invertor za malou elektrocentralou je sci-fi. Teda zkusit to muzu, ale nejspis to shori kvuli vyrovnavani velkych spicek pri startu a konci oblouku.
jemo
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 9:42 am    Předmět: Citovat

Za mě je rozhodnuto beru tuto:
http://www.kiporpower.cz/detail/10-elektrocentrala-kipor-ig2000

mají prodejnu na Ksirově, byl jsem tam na rozumy, ty 2000 momentálně nejsou skladem, ale snad během týdne přijedou.

Duvodem rázneho rozhodnutí je to, ze jsme doma od patku cca 19.00 do soboty cca 16.00 byli díky bouřkám (prý) v podstatě bez elektriky. Teda abych nekrivdil tak od pá 19.00 to vypadalo takto: 1 fáze 60V 2fáze 170V 3fáze 230V. takže jsem všechny nutné spotřebiče pomocí prodlužek přepojil na tu jednu funkční fázi (3f motory vypnul jističem), no a v so ráno to pro jistotu vypli všechno.
Takže vyštrachání měniče z 12V na 230 a napojení na baterku auta a pravidelné startování auta při poklesu napětí baterie. Uff, děkuji, dále nechci. Celou akci pravděpodobně nepřežil kompresor mražáku, takže další náklady navíc.
Michaelis
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 12:02 pm    Předmět: Citovat

Aaa, tak to vzalo rychly spad. Jasne, dobry vyber. Procetl jsem nekolik debat na ruznych kempovych forech apod a vsichni ji chvali. Na youtubu je par videi jak amaterskych, kde jen ukazou, jak vrci, tak odbornejsich s pohledem na osciloskop a sledovani pri zatezi apod a obstala. Zatim ta 2000 vede i u mne (pomer vykon cena je asi neprekonatelny). Chvilku jsem vahal, zda nejit do 2600, rozmerove a vahove "temer" stejne, ale je tam vetsi motor, takze asi vetsi hluk, oproti tomu vetsi vykonova rezerva, ze by se jeden nemusel tak ohlizet... Ale cenovy skok vice nez markatni, a to asi rozhodne.

Jak to doma napojis? V pripade vypadku proudu na to prodluzkama selektivne napojis dulezite spotrebice (kotel, lednicka, mrazak apod) nebo vypnes hlavni jistic a pichnes to na domovni rozvod? Predpokladam za A)
Roger
Člen RC Fógli

Registrace: 29.11. 2006

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 10:51 am    Předmět: Citovat

Varianta B bude asi problem udelat tak, aby to vyhovalo norme a zabezpeceni pred urazem el. proudem. Muselo by se to galvanicky odpojit od distribucni site (vypnuti jistice nestaci) a spojit faze. Muj soused to jaksi nabastleno ma, ale nevim nevim zda to ma v poradku. Prozatim nema centralu, tak je mu to stejnak na nic.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Michaelis
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 12:17 pm    Předmět: Citovat

No nejak to musi jit, neb se delaji ve firmach a nemocnicich zalozni zdroje i s generatorama. Ale je mi jasne, ze to musi byt asi supr nakladne, coz nehodlam resit.

Jen mne napadla ta myslenka, ze bych netahal vsude prodluzky, ale kdybych to jisticem odpojil od site a strcil do zasuvky, ze bych to mel vlastne pak skoro v celem baraku (no ma to asi omezeni, cely barak neni na jedne fazi tedy vsechno propojeno se vsim, ne?). Cim vic nad tim premyslim, tim je to vetsi blbost. Proste to bude na prodluzkach a aspon bude prehled, co na to jede a nebudu hledat ztraceny proud v nejakem stand-by spotrebici. No jo, ale co svetla? Na ty by to bylo pohodlne, mam vsude usporky, mohl bych normalne svitit.... Prenosne mam jen rucni baterky a nebo zrout reflektor halogenovy....
jemo
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 10:22 pm    Předmět: Citovat

Zapojovat to budu prodlužkama. beru to pouze jako nouzovku, zatím by to mělo vyhovovat, až se začne srát evropská rozvodná siť díky geniálním green myšlenkám z nemecka, tak nám stejně nic nepomůže. pro tuto variantu je dobré koupit bečku peroleje a obložit barák hromadou palivového dřeva. Smile

Využít stávající rozvod baráku by asi šlo, ale amatérsky bastlit se mi to ted dodatečně nechce, odpojit celý barák hlaním vypínačem není problém ale vzhledem k tomu že máne okruhy rozdělené rovnoměrně mezi 3 fáze, tak to nějak propojovat na jednu fázi z centrály až za proudovým chráničen mě připadne jako zvěrstvo. Prostě udělat to tak, aby to bylo blbuvzdorné, tj. aby se ti nikdy nemohla potkat sít s tou centrálou, to by chtělo udelat rozvaděč uplně jinak. a na to jsem při stavbě baráku jaksi nepomyslel.

Komerční řešení to samozřejmě umožňují, dodávají se UPS agregáty, ale cena je někde jinde.
Roger
Člen RC Fógli

Registrace: 29.11. 2006

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 10:37 am    Předmět: Citovat

Citace:
ale kdybych to jisticem odpojil od site a strcil do zasuvky

No asi by to fungovalo, jen by tu Tvou prodluzku, s kolikama na obou koncich, nesmel videt revizak a zapojovat by bylo treba opatrne Wink . (uz jsem takovou prodluzku se zasuvkama samec-samec, videl u zedniku na pripojeni michacky na 380V)

Zapojene svetelne okruhy na generator by bylo prima, to je pravda Smile
Kazdopadne by se taky muselo poresit aby jsi se dozvedel, ze se dodavka energie opet obnovila, aby jsi nejel na centralu a pritom by to uz nebylo nutne. Asi nejaka sirenka, nebo neco takoveho.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavel
Člen RC Fógli

Registrace: 9.10. 2007

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 4:55 pm    Předmět: Citovat

Já bych viděl variantu C , stěžovat si a dávat k náhradě veškeré škody dodavateli,nebo distributorovi energie, asi v tom vašem satelitu nebude něco v pořádku trafo , popř propojení dodávky z více větví
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jemo
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 5:38 pm    Předmět: Citovat

pavel napsal:
stěžovat si a dávat k náhradě veškeré škody dodavateli,nebo distributorovi energie,

na tento boj, nejsem zatím dostatečně psychicky připraven
pavel
Člen RC Fógli

Registrace: 9.10. 2007

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 5:45 pm    Předmět: Citovat

Začal bych hned s tou nervovou zdatností to bude už jen horší Very Happy
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: