Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nabídka
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR

Registrace: 12.9. 2007

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 7:45 pm    Předmět: Nabídka Citovat

Na adresu našeho klubu došel níže uvedený email od firmy A.M.O.S. DESIGN, s.r.o. :

Dobrý den,
realizujeme interaktivní expozici na vesmírné téma a potřebujeme pro část expozice dvě rc vozidla (každé ve třech exemplářích). jde o modely vozidel LENOCHOD a ROVER (expedice APOLLO). Oba tyto znárné modely se pohybovaly velmi pomalu. Mají jezdit a zatáčet.napájení na baterie.
Požadované měřítko je 1:12 nebo 1:16.S ohledem na specifičnost požadavku máme dost velké problémy zajistit tato vozidla .Není potřeba aby vzhled byl 100% maketou a proto si myslíme že by bylo možné uvedné makety zrealizovat i přestavbou nějakého existujícího prvku. Nástavby, které jsou nefunkční bychom eventuálně mohli vytisknout na 3D tiskárně.
Můžete nám udělat nabídku anebo někoho doporučit ?termín je trochu šibeniční - konec srpna 2013.
děkuji za odpově´d
s pozdravem
ing.arch.Vladimír Ambroz
amos@amosdesign.cz

Pokud by se tím chtěl někdo zabývat nebo víte o někom, koho by to zajímalo - prosím, máte možnost.

Naposledy upravil liberk dne po únor 02, 2015 11:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák

Registrace: 20.10. 2010

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 10:09 pm    Předmět: Citovat

Velmi zajímavé - vzhledem k tomu, že práce ve svém oboru mám teď málo, docela rád bych se na tom podílel. Termín až tak zlý není, ale spíš by to chtělo domluvit se, kdo by na tom ještě rád pracoval. Mám na to i živnost.
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 8:21 pm    Předmět: Citovat

Máš možnost ... s chutí do toho. Mám ale pocit, že tady dalšího nenajdeš Wink
Bořík
Mazák
Mazák

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 10:58 pm    Předmět: Citovat

škoda, sám do toho nejdu - chce to 2-3 modeláře a rozdělit si práci, protože přece jenom 6 modelů už znamená tak trochu sériovou výrobu ( odlít nebo vysoustružit 24 koleček na Lunochody už trochu času zabere ). Jako největší problém bych viděl měřítko 1:16, kdy Lunochod je jen 14 cm malý a to je dost o miniaturizaci. Na to americkým vozítku by zase byl oříšek to všechno někam schovat - v podstatě tam na nic není místo, nemá to žádnou pořádnou kastli.
Ale přesto kdyby měl někdo zájem, tak bych velice rád zašel do toho studia a popovídal si o tom s investorem, protože pořád by to mohla být zajímavá práce. Pár modelů pro architekty jsem už dělal a není ( nemusí ) to být charitativní záležitost.
guchar
Mazák
Mazák

Registrace: 30.9. 2012

PříspěvekZaslal: po květen 13, 2013 12:08 am    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
škoda, sám do toho nejdu - chce to 2-3 modeláře a rozdělit si práci
...
mohla být zajímavá práce. Pár modelů pro architekty jsem už dělal a není ( nemusí ) to být charitativní záležitost.

Na tohle bohužel nemám.
Ale jen tak na okraj odkud se to asi objevilo.

CZ-Plzeň: Výstavy v muzeích, 2012/S 144-240834, Oznámení o zakázce
Veřejný zadavatel: Techmania Science Center o.p.s.
Smlouva o dílo.
Objednatel: Techmania Science Center o.p.s.
Zhotovitel: A.M.O.S. DESIGN, s.r o., smluvní věci: Ing. Vl. Ambroz, jednatel
Oprávněný jednat ve věcech technických: Peter Smrek
Dodávka interaktivní expozice vesmír. Exponáty VES-1 až D31
exponát VES-D30: Modely sond (podrobnosti v neveřejných přílohách)
vítězná cena AMOS za VES-D31 s DPH 395 592,-
(možná i jiné modely než Lunochod a Rover).
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák

PříspěvekZaslal: po květen 13, 2013 7:04 am    Předmět: Citovat

Dobrý !! Wink
Maximux
Mazák
Mazák

Registrace: 15.8. 2009

PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 7:20 pm    Předmět: Citovat

Koukam, ze to je jako jine stavebni zalezitosti.
Napred se vytendruje cena a pak se hledaj subky, ktere to udelaj nejlepe pod nakladama a pri nejhorsim se uz vi, komu se nezaplati . . .
eM.
guchar
Mazák
Mazák

Registrace: 30.9. 2012

PříspěvekZaslal: út květen 21, 2013 2:01 pm    Předmět: Lunochod 1 Citovat

Na tom skutečném ještě "žije" laserový odražeč.

"V roce 2010 vozítko bylo nalezeno na snímcích americké měsíční družice. Američtí vědci rychle určili jeho souřadnice a už tehdy na něj "posvítili" laserem. Bylo to poprvé od roku 1971 – od doby, co bylo přerušeno spojení lunochodu se sovětským řídícím centrem. Jak se ukázalo, signál zařízení byl mnohem silnější, než jiných odražečů, které na Měsíci zanechaly posádky Apollů."
Laserové měření ukázaly, že Měsíc se rok co rok vzdaluje od Země o 38 milimetrů. Proč? Na to zatím neexistuje jednoznačná odpověď. Podle jedné verze se zmenšuje hmota a gravitační síla Země.
http://czech.ruvr.ru/2013_05_08/Lunochod-1-mise-pokracuje/
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunokhod_1

Lunochod 1. Autor obrázku : Goddard Spaceflight Center

"Odražeč na Lunochodu 1 odeslal zpět na první pokus kolem 2000 fotonů. Po 40 letech odmlky je to překvapující výsledek."
Že by samočištění vibracemi?!
http://spaceprobes.kosmo.cz/index.php?sekce=hotnews&month=04-2010

Lunar Laser Ranging - LLR
http://fyzmatik.pise.cz/296-zrcatka-koutove-odrazece-na-mesici.html
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 7:53 pm    Předmět: Citovat

Dnes nám došly dva emaily od kolegy modeláře MIFa z Medlánek, na kterého se obrátil ČHMÚ s dotazem ohledně možnosti tahání měřící lodě nějakou modelářskou lodí. Pro případné zájemce obsah emailů přetiskuji:

email 1

Ahojky,
mám takový dotaz : ozval se mi před pár minutami někdo z ČHMÚ v Brně. Mají takový problém - potřebují model lodi, který by byl schopen táhnout jejich loď (hmotnost cca 10kg) s měřícími zařízeními rychlostí kolem 5 m/s.
Podle mne je to úkol pro lodě na TT na těžký vlek. Mně našli v databázi lodních klubů, našli i Fogly , ale tam jste jen pod přezdívkami a jediný kontakt jsem tam našel na Vás. Říkal jsem mu o srazu tuto sobotu v Popůvkách, ale dotyčný nebude v tu sobotu v Brně. To měření by mělo být asi příští týden. Asi se mi neozvete do 12 hodiny a tak mu předám kontakt na Vás.
Mohl bys mi dát kontakty na hochy, co TT mají a já bych mu je předal - telefon, email. On by se s nimi pak domlouval. Protože jsem se s ním domluvil, že mi zavolá dnes kolem 12 hodiny znovu, zkusím taky sehnat Podrazila z Blanska. To měření by mělo být asi kolem Brna (na přehradě ?).
My žádný takový model , který je schopen vlečení nevlastníme.
Děkuji za odpověď.
Z Medlánek zdraví a snad se uvidíme v Popůvkách (doufám, že nebude taková zima a deštivo, to bychom asi se tam neukázali).
Mirek Foltýn

email 2

Zdravím,
tak teď jsem měl telefon, rychlost je upravena na 5 cm/s, výdrž cca 3/4 až hodina. Za den asi 3 až 4 měření - jízdy.

Problém je, že oni počítali, že si to od někoho za zálohu půjčí. Mají zájem to předem vyzkoušet buď na brněnské přehradě nebo na Svratce v mírně tekoucí vodě. A na ostro by to použili už v příští úterý a středu na Římově a Slapech. Tuší, že to asi ještě teď nevyjde, ale mají letos dělat 3 - 4 taková měření a asi by pro ně byl lepší tlačný remorkér. O tom Římově a Slapech to prý vědí 10 dnů...

Podle všeho se to zatím pro ten příští týden s modelem nestihne a tak to budou tahat postaru velkým člunem, ale pro ty další by to chtěli použít s tím RC modelem. Po rozhovoru s panem Ing.Robert Žalio z ČHMÚ Brno by byl buď pohon přímo na tom jejich "člunu s přístroji" nebo, aby nedošlo k ovlivnění proudem od šroubů, by tam byl vhodnější tlačný remorkér.

Navrhl jsem, aby se spojili třeba s někým od Foglů, a ten by jim buď radil jak a co osadit, nebo by jim ten tlačák postavil komplet. Na něco takového by bylo vhodné postavení většího springoše z plastových desek.
Kontakt na uvedeného je r.zalio@email.cz
Pokud máte zájem o spolupráci s nimi a možná i nějaký přivýdělek, tak se na ten kontakt ozvěte.

Z Medlánek zdraví
Mirek Foltýn - MIF

liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 7:57 pm    Předmět: Citovat

Já sám za sebe si dovedu představit, že bych jim po domluvě demonstroval možnosti mých lodí při tahání / tlačení té jejich. Nicméně si nedovedu představit, že bych někomu, kdo o modelařině nic neví, lodě půjčil a dokonce s vysílačkou (kterou navíc potřebuji k létání). A vzhledem k tomu, že nestíhám stavět svoje lodě, tak stavět cizí už vůbec nehrozí Wink
Mak
Člen RC Fógli

Registrace: 29.11. 2006

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 8:20 pm    Předmět: Citovat

myslim že unas neuspeji
ikdž snížili rychlost s torpéda na pomalejší chod ii stak s desetikolovým vlekem a v proudu řeky nevim nevim panove asi mají poněkud zvlaštni požadavky
Ondra
Člen RC Fógli

Registrace: 24.6. 2008

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 8:24 pm    Předmět: Citovat

Na toto by byl možná ideální můj Cvalík (je tlačný a docela dobře omotorovaný, výtlak kolem 11 kg), ale taky si nějak nedovedu představit zapůjčení někam na Slapy. Hlavně z toho důvodu, že je to přece jen model a ne blbuvzdorná hračka. Může tam nastat X situací které pak nedokážou řešit nebo vyhodnotit. Skoro bych se i bál, že jim to někde v proudu uplave Smile

Asi bych byl ochotný jim to odjezdit sám tady lokálně v okolí Brna, ale na Slapy bych asi nejel. Mají na to nějaký rozpočet?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ondra
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 8:27 pm    Předmět: Citovat

Mak napsal:
myslim že unas neuspeji
ikdž snížili rychlost s torpéda na pomalejší chod ii stak s desetikolovým vlekem a v proudu řeky nevim nevim panove asi mají poněkud zvlaštni požadavky

Hehe 5 m/s jsem si nevšiml, to si myslím že se i sekli, to je na normální motorový člun Laughing
Ale těch 5 cm/s se s 10 kg vlekem musí přece v pohodě dát, i v malém proudu. Spíš by se na to musela koupit dostatečná baterka, aby to vydržela tu necelou hodinu. Kdybych neměl do čeho píchnout, tak bych se jim z hecu s Cvaldou fakt nabídl Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 9:38 pm    Předmět: Citovat

Máš možnost Wink
Ondra
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 9:54 pm    Předmět: Citovat

Ondra napsal:
Kdybych neměl do čeho píchnout...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: