Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mini remorkér pro TugTowing
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra
Člen RC Fógli

Registrace: 24.6. 2008

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 10:12 am    Předmět: Citovat

A ještě veřejné poděkování Boříkovi – díky jeho ochotě jsem vše stihl, dodal mi obratem všechny zásadní elektronické komponenty lodě a poradil s výběrem. Vše fungovalo, nic nehořelo ani nepálilo. Very Happy
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
guchar
Mazák
Mazák

Registrace: 30.9. 2012

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 10:43 am    Předmět: video mini remoš Citovat

To: Ondra web adresa videa se kopírováním nějak asi ořízla (poškodila).
"https://www.youtube.com/watch?=xAjji4GmLrc&feature=youtu.be"
Takže trubky to vyřeší skokem na hlaní stranu "https://www.youtube.com/"
https://www.youtube.com/
- BEZ PŘÍČŃÁKU Takže natáčecí dýzy, a obousměrný chod šroubů?
- Gratuluji k panenským plavbám Mini remorkéru verze 1.0 -Printing Error- .
Dle komentářů asi blíž ověřovacímu vzorku jak prototypu.
ZE VZHLEDU"vypadá jako z 3D tiskárny" BYCH ZAVEDL NOVÝ MODNÍ TREND
pro TugTowing. A časem, by to mohla být snad i nová
NAVIGA třída v některých kategoriích (třeba pro národní soutěže).
TAK AŤ SE TOČÍ ŠROUBY NA VODĚ I V TISKÁRNĚ!
P. S. Příčiny zatékání jsou známy?
po 14. březen, 2016 21:42
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1606&highlight=
VIDEO tst
https://www.youtube.com/watch?v=zGkVCrwFANg&feature=youtu.be

Naposledy upravil guchar dne út březen 15, 2016 10:54 am, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ondra
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 10:49 am    Předmět: Citovat

Adresu jsem opravil, dík za připomínku.
Manévrování dík natáčecím dýzám s hlubokým profilem a protitahy – lze omezeně i bočít šikmo vpřed.
A ano je to zatím jen vzorek pro ověření všeho, trup bude určitě nový (ale tvar bude stejný), nechám jen nástavby a další demontovatelné díly (spousta věcí je šroubováno, minimum lepeno). Mimochodem jezdil jsem s tištěnými lodními šrouby a úplně bez problémů, nějaký výkonnostní deficit nebyl znát. Problémem byla voda uvnitř ale o tom se rozepíšu někdy později, dokončování trupu bylo totiž velmi velmi divoké Twisted Evil
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák

Registrace: 20.10. 2010

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 2:22 pm    Předmět: Citovat

Když jsem se díval na to video, tak moment v 1:52 se mi vůbec nelíbil: jak může rozhodčí upravovat překážku, když už probíhá manévr ? Je to sice drobnost, ale není to fér.
Jedna věc ( možná i víc, ale tato mně připadá velice důležitá ): chtělo by to vymyslet kvalitní boční pohon - tak, jak je na Cvalíkovi, popř. ještě něco lepšího. Ten úplně kolmý pohyb k ose lodi tam dost chybí a hodně by pomohl při těch bočních tlačících manévrech. Otáčet celou loď přídí k boku vleku dost zdržuje a hlavně pokud nejsi kolmo, tak se příď sveze po boku a nastává další zdržení, než se loď dostane zase do té správné polohy.
ladous
Mazák
Mazák

Registrace: 13.7. 2011

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 2:38 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
Když jsem se díval na to video, tak moment v 1:52 se mi vůbec nelíbil: jak může rozhodčí upravovat překážku, když už probíhá manévr ? Je to sice drobnost, ale není to fér.

Ochrana nově opraveného bazénu měla před všemi pravidly přednost - překážka byla v podstatě na břehu, a tak nastala potřeba jí vrátit zpátky do vody. Lepší takto za chodu, než opravit trať a opakovat celý manévr, ale to už je věc názoru Wink
Ondra
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 3:34 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
Jedna věc ( možná i víc, ale tato mně připadá velice důležitá ): chtělo by to vymyslet kvalitní boční pohon - tak, jak je na Cvalíkovi, popř. ještě něco lepšího. Ten úplně kolmý pohyb k ose lodi tam dost chybí a hodně by pomohl při těch bočních tlačících manévrech. Otáčet celou loď přídí k boku vleku dost zdržuje a hlavně pokud nejsi kolmo, tak se příď sveze po boku a nastává další zdržení, než se loď dostane zase do té správné polohy.

Boční pohyb tam sice teoreticky chybí, ale prakticky ne – nijak neomezoval plavbu. Naopak jeho absence uvolnila jeden ovladač na vysílačce takže v reálu je "pocit z řízení" lodě velmi dobrý. Pokud bych měl protitahy + dýzy + příčňák, tak to mám stejně jako na Cvalíkovi, kde je nutné mit něco zmixováno, protože křížové ovladače mám na vysílačce jen 2 a to je málo.
Proto už delší dobu uvažuju o nějakém vlastním (vyrobeném) ovladači na bázi třeba počítačového joysticku, kde by byla analogová osa navíc – a to natáčení celé páky okolo svislé osy, které normální vysílačka nemá. Tohle natáčení bych měl namapované na protitahy. Ale je to spíš sen než realita, vyrobit si vlastní ovladač.
A k příčňáku se u malého remoše možná vrátím, u trupu verze 3.0 Smile Nejdřív ale raději tu verzi 2.0, pěkně postupně Wink
Bořík
Mazák
Mazák

Registrace: 20.10. 2010

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 9:06 am    Předmět: Citovat

S tou pákou - není to až tak úplně mimo: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__80303__Quanum_Single_Stick_3_Axis_Gimbal_Upgrade_for_Turnigy_9XR_9XRPro_Tx_39_s.html
popř. jen upravit samotnou páku: http://rcstudio.cz/cs/prislusenstvi/177-aktivni-packa-potenciometr.html
Ondra
Člen RC Fógli

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 10:37 am    Předmět: Citovat

Zajímavé, nevěděl jsem že se něco takového reálně dělá... Ten potenciometr nezaujal (příliš drobný a nevrací se do středu předpokládám), ale páka pro Turnugy vypadá fajn. Jen u mně by to znamenalo výměnu vysílačky, mám Auroru Confused
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

Přejít na: