Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany

Optima 3 oprava + dodělání klapek

Autor: Mak - Čtvrtek, 31.01. 2008 - 08:37:48
Téma: Hangár - vše co létá

Optima 3 oprava + dodělání klapekVzhledem k tomu že se mi podařilo při mé hlouposti optimu zapíchnout velmi vzorově do země nezbylo mi nic jiné než bud  se s Optimou rozloučit nebo zabojovat a opravit popraskaný trup a obě zlomené křídla.

Varianta jedna neboli odpadkový koš se mi nelíbila měl sem tohle letadlo velmi rád a polétání s ní bylo vždycky zážitkem a adrenalinem. Zvítězila tedy oprava která nebyla lehká ale přeci jen nereálná.

  1. Oprava trupu který nebyl zlomený ale jen popraskaný byla celkem snadná 40 gramová látka a Letoxit vše celkem obstojně opravily i když za cenu zvýšení váhy trupu což zase tak tragické nebylo tragický po obroušení trupu na místech prasklin jsem laminoval někde jednu někde až 4 vrstvy látky záleželo na místě hlavně úchyty křídel bylo nutné pořádně zpevnit. Po olaminování a zpevnění celého trupu jsem skoro celý trup obrousil a tím ho zprůhlednil což nebylo moc estetické tak jsem zakoupil barvu ve spreji ale tentokrát oranžovou kvůli zviditelnění celého letadla (později dostaly i křídla nástřik zespodu oranžově) poslední opravou v trupu bylo vlepení motorové přepážky na své původní místo.

  2. Oprava křídel byla poněkud složitější i z důvodu toho že sem si vymyslel že když už řežu do křídel tak přidělám  i klapky které při brždění optimy jsou celkem důležité neboť tohle letadlo nějak nechce přistávat a stále letí a letí J  křídla jsem v místě kde byly zlomeny odhalil od potahové dýhy až na polystyren který tvoří jádro vložil jsem mezi tyto díly 3 nosníky 2 x 8 mm smrkové postavené na výšku a zapěnil je purexem do polystyrenu tak aby se spojili s celou vnitřní částí po zaschnutí jsem obnažené plochy laminoval 40 gramovou látkou a Letoxitem aby se plocha ještě víc zpevnila a na tuto látku po zaschnutí Letoxitu a obroušení přišla na řadu závěrečná vrstva dýhy kterou jsem měl jako vzorek přibalenu od pana Svobody přímo k modelu po nalepení dýhy došlo ještě na zatmelení šlehaným tmelem obroušení a následný povrchový lak  ohledne oprav jeto vše.

  3. Poslední věcí která už není opravou ale doplňkem jsou klapky které jsem chtěl a tak došlo na vyříznutí křídla v místě klapek a olemování balzovými a smrkovými hranolky vnitřních obnažených hran tím se zpevnilo křídlo které přišlo o oporu v hranách klapek poslední co bylo třeba udělat je zpevnit zbytek křidla který drží za šrouby v trupu vzhledem k tomu že to je tenký proužek který zbyl po odděleni klapek tak jsem vypálil komplet polystyren ven a cele to zalil Letoxitem a vycpal skelnou tkaninou abych ho zpevnil a pak jsem ještě to cele z hora přelaminoval třemi vrstvami tkaniny. Další částí bylo udělat panty které na klapky stačí z folie Oracor posléze jsem nalepil páku na táhlo a vyřízl otvor na servo na klapku a nalepil je do křídla a zalil tavnou pistolí. Po natažení táhla a povrchové úpravě došlo i na poslední věc a to je zprovoznění serv v křídle tak aby se mi nepletly dráty tak jsem koupil konektory do PC které mají 9 pinů naletoval od obou serv konce k tomuto konektoru a ten jsem vlepil do křídla tak že v místě směrem do trupu po namontování kouká jen konec konektoru tím pádem nemám na křídle žádné viditelné a zranitelné drátky, které by se mohly utrhnout nebo časem ukroutit.


  4. Poslední úpravou a to důležitou bylo vyrobení pouzdra na přijímač a to z pěny která se dává jako ochrana při koupi různé elektroniky do rohu krabic, přijímač se v pěně krásně schová a je chráněn (u prvního sem to neudělal a přišel jsem o přijímač za 1700 korun který se zlomil).

  5. Na závěr už zbývali jen nějaké kosmetické úpravy a mohu optimu otestovat a odladit brždění pomoci klapek popřípadě v létě termiku a jiné letové vlastnosti tak i létání na svahu na který se dost těším.      Mak

    První článek o stvbě Optimy

 
Související odkazy
· Více o tématu Hangár - vše co létá
· Další články od autora Mak


Nejčtenější článek na téma Hangár - vše co létá:
Lazy Bee

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 1

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Optima 3 oprava + dodělání klapek" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Optima 3 oprava + dodělání klapek (Hodnocení: 1)
Od: Víťa - Čtvrtek, 31.01. 2008 - 09:54:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.panofoto.cz
Blahopřeji ke znovuzrození, jsem na ni zvědavej!
Re: Optima 3 oprava + dodělání klapek (Hodnocení: 1)
Od: Mak - Čtvrtek, 31.01. 2008 - 10:09:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
děkuji i ja sem zvedavej hlavne co udelaji klapky

Copyright © 2006-2021 MK RC Fógli Brno z.s.
Hostováno na serveru IT STUDIO s.r.o.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund