Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.

JETI model meeting 2013
Publikováno: Neděle, 18.08. 2013 - 19:38:31
Téma: Hangár - vše co létá


Loni jsem se byl podívat na letišti Czech Heaven na JETy a tak jsem si letos řekl, co tak pro změnu vyrazit na JETI model meeting.

Překvapila mě manželka, která se sama ozvala s tím, co zas bude za nějakou leteckou akci na letišti Czech Heaven, že by se jela podívat jako loni. Takže jsem neváhal a vyrazili jsme. Akce začala v deset hodin, my tam dorazili k jedenácté a to už byla v plném proudu. Manželce jsem koupil pivo, posadil ji na lavičku a sám jsem vyrazil očumovat a fotit.

K vidění bylo vše od maket

přes netypické modely

modely z "dřevních" dob

až po třeba klasické druhoválečné stroje

a spousty dalších ve velikostech od cca 50 cm po asi 3 m obry. Byl tam samozřejmě stánek firmy JETI, kde se dalo pořídit vše z jejich sortimentu a taky tam měli jejich nové vysílačky v pultovém i palcovém provedení a tak jsem si je  mohl vzít do pazourů a zkusit "zašmrdlat" s pákami a mrknout na menu. Je to něco jiného než má Futaba, člověk by si na to musel zvyknout, ale určitě by to šlo.

Kromě klasického létání jednotlivých modelů, které se podle typu letadla předvedly buďto klidným, pohodovým lítáním a nebo přesnou akrobacií, objevily se zde i ukázky 3D (a řekl bych i extrémní) akrobacie. Tady je let Honzy Špatného s JAKem 54 a tady Jirky Jarolímka se SU 29. Při pohledu na jejich "šílené" kousky mívám vždycky takový pocit méněcenosti a chuť to zabalit :-)

A tak jsme tam spokojeně

                                               

strávili asi dvě a půl hodiny a pak nás hlad donutil vyrazit domů. Bylo to příjemně prožité dopoledne (tedy spíš poledne).

Tady je odkaz na všechny fotky, které jsem nafotil.

LiberkTento článek si můžete přečíst na webu Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.
http://www.rcfogli.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=133