Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.

JETI MODEL MEETING 2014
Publikováno: Neděle, 24.08. 2014 - 20:50:59
Téma: Hangár - vše co létá


Tato akce, ostatně jako každý rok, přilákala příznivce všech možných elektropohonů na modelářské letiště CZECH HEAVEN u Budkovic o víkendu 23. - 24.8.2014

Já jsem se na ni dostal až v sobotu po obědě, až jsem si splnil své povinnosti při sekání trávy na zahradě :-) Nicméně jsem nelitoval, protože na webkameře bylo vidět z dopoledne mokro a při mé návštěvě už bylo pěkně sucho a dokonce i slunko chvílemi vykukovalo.

Jako každý rok bylo vidět spousty maket všech typů, velikostí a stupně propracovanosti.

Byl tam pro ukázku i jeden "malý benzíňák":

A pro zájemce i pohled na elektroniku:

Byla k vidění mistrovská akrobacie Gernota Bruckmann s Blaníkem v akrobatické úpravě:

a tady je VIDEO se záznamem letu. Hlavně závěr je zajímavý, jaký má neuvěřitelný (alespoň pro mne) cit pro rozpočet na přistání s takovým obrem.

Dále tam byla chuťovka v podobě obřího akrobata se stavitelnými listy (převzaty z vrtulníku) od firmy Hacker.

Bohužel se mně nepovedlo natočit let, který ale stál za to. Stavitelné listy nejsou žádnou novinkou, alespoň ne u halových letadel, ale ty "psí kusy", které prováděl pilot s érem této velikosti ... to bylo proti fyzikálním zákonům. A nejefektnější byl závěr, kdy i nemodeláři, kterým z letu nemusel být jasný princip stavitelné vrtule, uviděli, jak si po přistání pilot s letadlem zacouval na stojánku :-) Pro zajímavost, řídí se to pomocí plynové páky a letových režimů. Jeden je klasický s pákou plynu k sobě / od sebe. Druhý po přepnutí udržuje konstantní otáčky a pákou se pak řeší směr letu k sobě / od sebe.

Byla tam zajímavá hexakoptéra ...

A také krásné helikoptéry - SAB Goblin 700 Competition, které pilotovali Pavel Bozděch a Tomáš Erlich. Řádili s nimi pěkně, jak se můžete podívat na přiložených videjkách:

VIDEO1      VIDEO2

Nebyl jsem na setkání dlouho, cca 3 hodiny, ale mohu říct, že byla k vidění spousta zajímavých letadel a to buďto jen na stojánce a nebo i přímo v akci. Na večer slibovali lety s osvětlenými letadly a helikoptérami, což určitě mohlo být zajímavé. Holt snad někdy jindy.

Všechny moje fotky z meetingu jsou ZDE

LiberkTento článek si můžete přečíst na webu Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.
http://www.rcfogli.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=149