Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.

Mustang P-51 EPP
Publikováno: Pondělí, 25.12. 2006 - 20:26:42
Téma: Hangár - vše co létá


Strašně se mi líbilo letadlo Mustang P-51 a když jsem viděl stavebnici od Alfa models, chtěl jsem si ho pořídit. Ale po prohlédnutí této stavebnice a zjištění z jak křehkého materiálu je a po zhodnocení svých pilotních dovedností, jsem nákup stavebnice od Alfy prozatím odsunul na pozdější čas a místo toho si pořídil Mustanga P-51 od ŠAD Model.Stavebnice mi přišla asi za 14 dní v mnohem menší krabici než jsem čekal. Po otevření jsem uviděl jednotlivé díly, které už byly nabarveny. Výřezy byly velice přesně a čistě udělané a povrchová úprava byla moc pěkně nastříknuta. Model jsem lepil několik večerů a nejvíce času mi zabralo laborování kam přesně umístit RC vybavení a jak pro něj vyříznout díry. Návod je velice strohý a je určen spíše pro zkušené stavitele, ale i tak se mi podařilo model sestavit.

Jako RC vybavení jsem použil motor MP JET 28/7 (velký červený), vrtule APC 9x6, regulátor Jeti Advance 18+, baterii Li-pol 2S 1250mAh, serva 4x Carson MC micro

Každopádně jasné je, že modelu by slušela tříčlánková baterie, s dvoučlánkem model má malou stoupavost, ale létat se s tím dá.

Moc zkušeností z letů zatím nemám, ikdyž model napoprvé letěl úplně bez problémů a byl jsem překvapen jak krásně letí, tak při jednom z dalších letů jsem s ním havaroval, rozlomil ho a rozbil motorové lože. Model jsem ihned opravil, modely z EPP se snadno opravují Purexem, a znovu s ním létal, ale stále ještě čekám na vhodnější bezvětrné počasí, abych ho pořadně seřídil a zaletěl.
Tak už jsem si s modelem zalátal na tříčlánek. Musím říct, že je to opravdu úplně o něčem jíném. Model teď létá konečně jako stíhačka. Síla motoru hravě dovolí stoupat pod 45 stupni. Silueta modelu v klopené zatáčce, pokud letadlo přilétá k Vám je nádherná. Je to nádherný bojový stroj. Jsem moc spokojený a konečně jsem absolvoval pár letů, aniž bych něco rozbil :-)

Dále pak výhledově plánuji instalovat zatahovací podvozek.

Rozměry modelu:
Rozpětí 1100mm
Délka 930mm

Odkaz na výrobce modelu.Tento článek si můžete přečíst na webu Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.
http://www.rcfogli.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=21